Halvustavate hinnangute andmine

Ameerika professionaalne korvpallur Kobe Bean Bryant on öelnud: “Kes ma olen, et kohut mõista; kes olen mina, et anda hinnangut teistele inimestele?”

Noorpaar kolis uude naabruskonda.

Järgmisel hommikul, kui nad hommikusööki sõid, nägi noor naine oma aknast naabrit õues pesu nöörile riputamas. “See pesu pole eriti puhas, ta ei tea, kuidas õigesti pesu pesta. Võib-olla vajab ta minu abi ja ka paremat pesuvahendit.”

Tema abikaasa vaatas samuti välja ja kuulas abikaasat vaikides.

Iga kord, kui naabrinaine riputas nöörile pesu kuivama, esitas noor naine samu märkusi.

Kuu aega hiljem nägi naine üllatusena nööril kena puhast pesu ja ütles oma mehele: “Vaata, ta on lõpuks õppinud, kuidas õigesti pesu pesta. Huvitav, kes talle seda õpetas?”

Abikaasa vastas: “Ma tõusin täna hommikul vara ja puhastasin meie aknad.”

Samast aknast välja vaadates on võimalik siiski näha täiesti erinevaid asju. Ja nii on eluga… See, mida me teisi jälgides näeme, sõltub meie enda akna selgusest, mille kaudu me vaatame.

Palju inimesed tunnevad end justkui turvalisemalt, kui nad annavad teistele halvustavaid hinnanguid. Kellegi põlastamine ei muuda aga midagi paremaks, vaid hoopis halvemaks. Proovi veeta aega inimestega, keda armastad ja kes sinust hoolivad. Vii oma mõtted mujale ja ära anna teistele halvustavaid hinnanguid, sest see ei muuda sind kuidagi paremaks, vaid mõjub sulle halvasti.

Nii et, ärge liiga kiiresti hinnake teisi, eriti kui teie eluperspektiivi varjavad viha, armukadedus, negatiivsus või täitmata soovid! Teistele halvustavate hinnangute andmine ei määratle, kes nad on. See määratleb, kes olete teie.

See tundub küll veidrana, aga kui hoolitsete iseenda probleemide eest, kaovad need ka teistes inimestes.

 

✒️Tundmatu autor