Pulma peoõhtul või pulma tähtpäeva õhtul on kaunis traditsioon, kus paar seob või seotakse üksteise kaela sümboliseeriva medaljoni ja loeb ette südamliku lubaduse. See tava rõhutab armastuse, tänutunde ja ühise tuleviku tähtsust ning pakub intiimset ja emotsionaalset hetke nii paarile kui ka kõigile külalistele. Siin on samm-sammuline kirjeldus, kuidas seda tava teostada:

1. Valmistumine sobivaks hetkeks: Valige hetk, kui kõik külalised on kohal ja atmosfäär on südamlik ning intiimne. See võib olla enne õhtusöögi algust või hiljem peoõhtu käigus, kui on loodud sobiv meeleolu ja õhkkond.

2. Paari seotamine medaljoniga: Paluge paaril seista koos ja hoida üksteise käsi. Seejärel seotakse kõige lähemate sõprade poolt kaela medaljonid, rõhutades nende sügavat sidet ja vastastikust toetust. See hetk võib olla väga emotsionaalne ja täis armastust ning jagatud tänutunnet.

3. Lubaduse ettelugemine: Üks paarilistest alustada ettelugemist, hoides üksteise kätest kinni ja silmitsedes üksteist. Lubaduse sisu tuleb südamest ja peaks väljendama tänutunnet armastusele. Rõhutama koostööd ja rikkaliku elu soovimist üksteisele ning väljendama ühise tuleviku lootusi ja unistusi.

4. Ühine hetk: Pärast loitsu ettelugemist võivad paarid omavahel lühidalt jagada hetke ja tundeid ning võib-olla vahetada suudlusi või kallistusi, väljendades oma sügavat sidet ja armastust. See traditsioon pakub võimalust luua unustamatu ja tähendusrikas hetk, mis jääb meelde nii paarile endale kui ka kõigile külalistele.

MEDALJONI VÕLUVÄGI

See tamme puidust medaljon on täis sügavaid sümboleid ja tähendusi, mis on tihedalt seotud Eesti kultuuri ja looduslähedusega. Tammelehtede ja tõrude kujutamine sümboliseerib jõudu ja vastupidavust, sest tamm on sageli seostatud jõu ja püsivusega Eesti folklooris. Tamm on olnud püha puu, millel arvati olevat kaitsev ja tugevdav vägi.
Lehekesega tõrud viitavad viljakusele ja uuele algusele, mis on kooselu puhul eriti asjakohane, vihjates ühisele kasvule ja uue elu loomisele.
 

Medaljonile graveeritud filosoofiline sümbol, mis tähendab “kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähemal”, toob esile ühtekuuluvuse ja toetuse, mis on abielus kesksel kohal. See sümboliseerib usku ja lootust, et ükskõik millised raskused võivad ees oodata, leidub alati lahendus ja tuge leitakse teineteisest.

Roosiõie kujutamine medaljoni tagaküljel lisab armastuse ja ilu sümbolismi, rõhutades pulmade ja kooselu puhul olulist romantilist ja ilusat algust uuele ühiselule.
 
Traditsioon kinkida puidust esemeid pulmadeks ja pulma aastapäevadeks peegeldub selles medaljonis, tuues esile materjali maaläheduse ja looduslikkuse. Puit kui materjal sümboliseerib kasvu, looduslikku ilu ja elujõudu. Selline kingitus ei ole mitte ainult praktiline, vaid kannab ka sügavat sümboolset tähendust, kinnitades abielu kui midagi püsivat ja elujõulist.
 
Kokkuvõttes on see medaljon väga eriline ja tähendusrikas kingitus, mis kannab endas nii jõudu ja vastupidavust kui ka viljakust, ühtekuuluvust ja romantilist armastust, olles seeläbi imeline sümbol algavale ühisele teekonnale kooselus.

EESTI PÄRIMUSTRADITSIOON

Eesti vanas traditsioonis on puuesemete kinkimine üksteisele olnud oluline osa kultuurist ja kommetest. Puu on olnud Eesti rahva jaoks alati oluline, sümboliseerides elujõudu, viljakust ja loodusega ühenduses olemist. Puuesemete kinkimine väljendab austust looduse vastu ja ühendab kingisaaja loodusega, tuues kaasa tervist, õnne ja heaolu.

Puuesemed võivad olla erinevad – alates käsitööna valmistatud puidust mänguasjadest ja kodukaunistustest kuni praktiliste esemeteni nagu puust nõud, riidepuud või lauamängud. Igal esemel on oma tähendus ja sümbolism ning neid kingitakse erinevateks puhkudeks ja sündmusteks, olgu selleks siis sünnipäevad, pulmad, jõulud või muud tähtpäevad.

Puuesemete kinkimisel pannakse rõhku käsitööle ja traditsioonilistele oskustele, mis on põlvest põlve edasi antud. Need esemed on sageli valmistatud looduslikest materjalidest, kasutades traditsioonilisi tehnikaid ja mustriloomise viise, mis annavad neile erilise väärtuse ja ilu.

Üksteisele puuesemete kinkimine on rohkem kui lihtsalt kingituse andmine – see on viis väljendada austust, hoolimist ja lähedust ning luua sidet looduse ja oma juurtega. See traditsioon kajastab Eesti rahva sügavaid väärtusi ja traditsioone ning toob esile loodusega kooskõlas olemise tähtsust igapäevaelus.

MIDA ANNAB MEDALJON NOORELE INIMESELE

See medaljon on rohkem kui lihtsalt kaunis ehe – selles peitub sügav sümboolika ja maagiline vägi, mis aitab noorel üksikul inimesel luua sidemeid ja meelitada ligi hingelähedast partnerit. Vaatame lähemalt, kuidas selle medaljoni sümbolid toimivad energia tasandil:

1. Tamme lehed ja tõrud: Tammelehed ja tõrud sümboliseerivad jõudu, vastupidavust ja kasvu. Kandes medaljonis kujutatud tammelehti ja -tõrusid, võtab kandja endaga kaasa tamme väe – tugeva ja vastupidava puu energia. See aitab kandjal arendada endas sisemist jõudu ja kindlustunnet ning toetab tema isiklikku kasvu ja arengut.

2. Filosoofiline sümbol: Medaljonil kujutatud filosoofiline sümbol, mis tähendab “kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähemal”, kannab endas lootuse ja usalduse sõnumit. See sümbol loob ümber kandja aura positiivset energiavälja, mis toob kaasa usalduse ja enesekindluse, et igas olukorras on olemas lahendus ja toetus lähedal.

3. Roosi õis: Roos sümboliseerib armastust, ilu ja romantikat. Medaljoni tagaküljel kujutatud roosiõis toob kaasa armastust täis energia, mis avab kandja südame uutele võimalustele ja suhetele. See loob ümber kandja aurasse magnetilise tõmbejõu, mis aitab ligi tõmmata hingelähedase partneri, kellega jagada sügavaid ja tähendusrikkaid suhteid.

Kokkuvõttes võib öelda, et selle medaljoni sümbolid toimivad kandja energia tasandil, luues ümber tema aura positiivse energiavälja, mis toetab tema isiklikku kasvu, usaldust ja armastust. See aitab noorel üksikul inimesel avada end uutele võimalustele ja suhetele ning meelitada ligi hingelähedast partnerit, kellega jagada elu kauneid hetki.

Shopping Cart