KRIITIKAVIHMAVARI

Kui teid kritiseeritakse ja rünnatakse, pidage meeles: tihti teevad inimesed seda selleks, et ennast tähtsamana tunda. Tihtipeale tähendab see, et olete midagi saavutanud ja sellega endale tähelepanu tõmmanud. Paljud saavad suurt rahuldust sellest, kui teevad maha endast haritumaid ja edukamaid inimesi. Labased inimesed ning ka agressiivsed vaenlased naudivad lausa piiritult teiste vigade ja eksimuste otsimist.

Sageli alustame võitlust teise inimesega, saamata aru, et tegelikult võitleme iseendaga.

Kuigi me ei saa takistada inimesi meid kritiseerimast, saame teha midagi määramatult olulisemat: kui see õige on, mis öeldakse, siis pole ju põhjust solvuda, kui aga vale, siis ei käi see teie kohta ja miks peaksite siis solvuma ja ennast häirida laskma.

“Lihtsalt naera.” See moto on eriti hea, kui jääte ebaõiglase kriitika ohvriks. Igaüks võib vaidlusesse tõmmata inimese, kes kriitikat ümber püüab lükata, kuid mida saab teha inimesega, kes lihtsalt naerab?

Soovitan ignoreerida ainult ebaõiglast kriitikat. Aristoteles on kirjutanud: “Kriitika vältimiseks ärge öelge midagi, ärge tehke midagi, ärge olge midagi.”

Kui tunned oma südames, et teed õiget asja, ära kunagi muretse selle pärast, mida inimesed öelda võiksid, pole ka mõtet sukelduda enesehaletsuse merre.

Joseph Murphy on kirjutanud: “Kui keegi teeb teie suhtes õigustatud kriitikat, siis tänage teda väärtuslike näpunäidete eest, mis kergendavad teie enesetäiendamist.”

Kuid pidage meeles, et ebaõiglane kriitika on tihti varjatud kompliment. Ärge unustage, et rünnatakse just edukaid!

Dale Carnegie on kirjutanud: “Andke endast parim ja avage seejärel kriitikavihmavari, mis takistab teie suunas sadaval kriitikal teile krae vahele valgumast!”

Ostukorv