VIGA, VEA, VIGA

Sadhguru on kirjutanud: “Kui keegi teine sind lolliks nimetab, on see solvang. Kui mõistate, et olete loll, tähendab see, et olete saanud piisavalt targaks, et seda teada”.

Kui teine inimene hakkab teie vigu näitama, võib see olla ebameeldiv või isegi solvav kogemus. Kuid on oluline meeles pidada, et kriitika võib olla ka kasulik ja konstruktiivne, kui see on antud heas usus ja eesmärgiga aidata teil areneda.

Siin on mõned võimalikud sammud, mida saate võtta, kui keegi hakkab teile vigu näitama:

Kuulake ja proovige mõista, mida teine inimene ütleb. Püüdke mitte kohe kaitserežiimile minna, vaid andke endale aega kuulata, mida teine inimene öelda tahab.

Küsige täiendavat selgitust. Kui te ei mõista täpselt, mida teile öeldi või kuidas see teie käitumist mõjutab, paluge selgitust. See võib aidata teil olukorda selgemalt mõista.

Tunnistage oma viga. Kui teine inimene osutab tõepoolest vigadele, tunnistage neid ja võtke vastutus oma käitumise eest. See võib aidata luua usaldust ja näidata, et olete valmis end parandama.

Küsige abi ja nõu. Kui teil on raskusi enda parandamisega või soovite rohkem teada saada, kuidas oma vigu parandada, küsige teiselt inimeselt abi ja nõu.

Olge tänulik. Kui keegi teine näitab teile teie vigu, olge tänulik selle eest, et ta hoolib teist ja soovib aidata teil areneda.

Kokkuvõtteks, kui keegi hakkab teile vigu näitama, püüdke jääda avatuks ja kuulda teist inimest. Võtke vastutus oma vigade eest, küsige abi ja olge tänulik, kui keegi soovib teid aidata.

 

Tundmatu autor