Sajandi geenius

Lennart Meri on öelnud: “Emaarmastus on kõigi armastuste ema.”

Ameerika psühholoog William James on kirjutanud: “Geniaalsus… ei tähenda peaaegu mitte midagi muud kui võimet panna tähele ebatavalisel viisil”.

Ühel päeval tuli Thomas Edison koju ja edastas emale volditud paberi. Ta mainis: “Minu õpetaja andis selle paberi mulle ja käskis mul selle ainult emale anda.”

Ema silmad olid täis pisaraid, kui ta luges pojale valjusti seda kirja: „Teie poeg on geenius. See kool on tema jaoks liiga väike ja tema koolitamiseks pole piisavalt häid õpetajaid. Palun õpetage teda ise.”

Mitu aastat pärast Thomas Edisoni ema surma oli Edisonist saanud sajandi üks suurimaid leiutajaid. Ühel päeval käis ta vanast kapist läbi ja leidis volditud kirja, mille õpetaja andis talle ema jaoks. Ta avas selle. Kirjas kirjutati: „Teie poeg on vaimuhaige. Me ei saa teda enam meie kooli lubada. Ta saadetakse välja.”

Edison muutus seda lugedes emotsionaalseks ja kirjutas siis oma päevikusse: “Thomas Alva Edison oli vaimuhaige laps, kelle ema muutis ta sajandi geeniuseks.”❤️

Ema armastus ja kasvatus võivad aidata lapse saatust muuta.

Me üritame oma lastele anda kõike, kuigi kõik, mida nad vajavad, on armastus ja kindlustunne. Sul on vaja ainult heasoovilikku südant ja hinge, mida toidab armastus.❤️

 

Autor tundmatu