Elu saladuseks on kasvamine, andmine, tegutsemine ja…

Aga siis juhtus ime. Järgmisel hommikul tuli muu posti seas mulle ka üks väga eriline kiri. Käsitsi kirjutatud sõnum mu sõbralt, kus ta vabandas, et ta mu kõnesid eiras. Ta ütles, et ma aitasin teda, kui ta oli hädas, ja et nüüd, teades, et mina olen hädas, maksab ta võla tagasi. Pluss veel veidi lisaks.

Leidsin ümbrikust tšeki 1300 dollarile. Sellest jätkub ju kuuks ajaks või kauemakski! Ma hakkasin kergendusest lausa nutma… Aga siis mõtlesin: “Mida see tähendab!”

Ma ei tea, kas see oli kokkusattumus, ent otsustasin uskuda, et need kaks sündmust olid seotud ning mind autasustati selle eest, et andsin kellelegi midagi, ja lisaks oli minus nüüd pead tõstnud tugev soov veelgi enam anda; soov anda midagi mõnele teisele noorele hingele, kel sel teel sammus.

Võin sulle ausalt öelda, et mul on elus olnud palju raskeid päevi nii majanduslikus kui ka emotsionaalses mõttes – nagu meil kõigil -, aga ma pole kunagi pärast seda enam puudust tundnud ega tunne ka kunagi.

Rikkuse lõppsaladus: elu saladuseks on andmine.

Anna vabalt, avatult lihtsalt ja nautides. Anna isegi siis, kui arvad, et sul pole midagi anda, ning sa avastad külluse ookeani enda sees ja ümber. Elu juhtub ja alati sinu jaoks, mitte sinuga. Hinda seda kinki ja sa saad rikkaks, nüüd ja igavesti.

Selle tõe mõistmine tõi mine tagasi selle juurde, milleks ma olen loodud; milleks me kõik oleme loodud – olla headuse jõud ja selle teenistuses. Mind toodi tagasi sügavast tähendusest kantud elu juurde, kus ma katsun sellest ajast saati pidevalt oma palvet tõeks teha – olla iga päev õnnistuseks kõigi nende inimeste elus, keda ma kohtan ja kellega mul on au suhelda.

Anthony Robbins