Iseendaga rääkimise kunst ehk suhtlemine kõige tähtsamaga..

Confucious on kord öelnud: “Mida rohkem inimene mõtiskleb heade mõtete üle, seda parem on tema maailm ja maailm laiemalt”.

William Blake on kord öelnud: “Miks me seisame siin ja väriseme ning kutsume appi Jumalat, mitte iseennast,
kelles Jumal elab?”

Iseendaga rääkimine – see on täiesti normaalne! Kas olete teadlik, et räägite kogu aeg iseendaga? Tegelikult me kõik räägime.

Jah, on veel üks isik, kellega sa iga päev vestled, arutled, kritiseerid, vaidled ja mõtteid vahetad. See oled sina ise.

Me vastutame mitte ainult oma tegude ja sõnade eest, vaid ka oma mõtete eest. Iseenda ja elu suhtes kujundatud negatiivsed hoiakud muutuvad ajapikku nähtavaks ka näojoontes ja apteegiarvetes.

Eriti tähtis on see, et mida te endale hommikul ütlete, kujundavad need ju te meeleolu terveks päevaks. Imeliselt mõjutavad hommikused head soovid endale: “Tere hommikust, kaunis päikesekiir!”

Iseendaga rääkimine on väga oluline oskus, mis aitab meil end paremini tundma õppida ja oma mõtteid selgitada. Siin on mõned näpunäited, kuidas iseendaga rääkimist parandada:

Leidke vaikne koht ja aeg, kus saate endale keskenduda. Iseendaga rääkimine nõuab tähelepanu ja keskendumist ning seda on raske teha, kui olete hõivatud või ümbritsetud teiste inimestega.

Alustage küsimusega või probleemiga, mida soovite endaga arutada. See võib olla midagi väikest või suurt, kuid oluline on, et see oleks midagi, mis teid tõesti muretseb või huvitab.

Rääkige iseendaga nagu räägiksite sõbrale. Olge aus! Kasutage avatud keelt ja ole enda vastu aus. Ärge kartke oma emotsioone väljendada ja rääkida sellest, kuidas te end tunnete.

Küsige endalt küsimusi. Mõnikord võib olla kasulik küsida endalt küsimusi, et enda mõtteid selgitada. Näiteks võiksite küsida endalt: “Miks ma sellest nii mures olen?” või “Mis mind selles olukorras kõige rohkem häirib?”.

Olge enda suhtes lahke ja hooliv. Iseendaga rääkimine võib olla raske, eriti kui te räägite enda kohta asjadest, mis teile ei meeldi. Oluline on siiski meeles pidada, et teie suhtumine enda suhtes mõjutab teie vaimset tervist ja heaolu.

Tehke iseendaga rääkimisest harjumus. Mida rohkem te iseendaga räägite, seda lihtsamaks see muutub. Püüdke teha enda jaoks aega igapäevaselt, et iseendaga rääkida ja oma mõtteid selgitada.

Iseendaga rääkimine võib olla võimas tööriist eneseteadlikkuse ja enesearengu jaoks. Oluline on olla iseendaga aus ja hooliv ning kasutada iseendaga rääkimist, et paremini mõista oma tundeid ja mõtteid.

Sellest, kuidas me endaga räägime, oleneb paljuski, kuidas me maailma, inimesi ja situatsioone tajume ning millise värvingu ja hinnangu neile anname.

Olukordadest ja inimestest tekib päevast päeva otsekui pärlikee, millele lisame pidavalt uusi pärleid. Meie enesetunde ja meeleolu nimel on aga väga oluline, millist värvi ja millise säraga need on.

Neale Donald Walsch on kirjutanud: “Ma ütlen, et me räägime Jumalaga kogu aeg, sest me igatseme kogu aeg kergust, rahu, rõõmu, selgust ja armastust ning me projitseerime selle igatsuse väljapoole peaaegu igas eluhetkes. Need on meie loomulikud lootused ja unistused, meie liikide eelistused ja soovid.

Selle energia vibratsioonid ulatuvad universumisse nagu Jumala uksekella helistamine. Võime öelda, et me ei otsi aktiivselt vestlust Jumalaga, kuid vähemalt eelistab enamik meist head päeva, head nädalat, head kuud, head aastat ja head elu. Ja kui Jumal avab ukse ja küsib: „Kas ma saan sind aidata? ” teevad meie südamed ja meeled meie soovid selgeks, kas kasutame sõnu või mitte”.

 

Tundmatu autor

Shopping Cart