Jumal jälgib

Maailma üks vanemaid meetodeid on ettekujutus, et Jumal sind jälgib. Kui ettekujutus, et Jumal sind jälgib, väga tugevalt juurdub, siis hakkavad toimuma peenekoelised muutused. Äkitselt ei saa saa enam teatud asju teha. Jumala pilgu all näivad need tegevused nii mõttetute ja rumalatena. Samas aga muutuvad mõned tegevused tänu Jumala pilgule eriti kergeks.

See tehnika on selleks, et luua teie olemisse uus olukord. Juba seitsme päeva pärast hakkate te märkama, et teiega on hakanud toimuma kerged muudatused: te kõnnite teistmoodi; teie kõnnakus on rohkem elegantsi ja graatsiat, sest Jumal vaatab teid. Te pole üksi: jumalikkuse kohalolek saadab teid kõikjal.

Kujutage ette: te olete vannitoas ja järsku te tajute, et teie laps vaatab teid lukuaugust. Te muutute kohe: te pole enam sama inimene, kes hetk tagasi. Te olete inimtühjal tänaval; on varajane hommik ja te olete üksi. Te kõnnite teatud viisil. Siis äkki ilmub nurga tagant keegi ja kohe te muutute.

Kui keegi teid jälgib, siis muutute te tähelepanelikumaks ja teadlikumaks. Kui keegi teid vaatab, siis ei saa te sellest mitte välja teha ja osavõtmatuks jääda.

Tunne, et Jumal teid vaatab, muutub osaks teie olemusest. Te tunnete, milline võimas teadlikkus teis võrsub. Ja teil tuleb selle suhtes tähelepanelik olla. Istuge vaikselt, sulgege silmad ja kujutage ette, kuidas kõikjalt jälgib teid jumalikkus. Pange tähele, kuidas teis kasvab uutmoodi teadlikkus, mis muutub valgussambaks.

Pidage jumalikkuse kohalolekut meeles süües ja rääkides, ning te märkate, et enam ei räägi te rumalusi. Te märkate, et teie jutus on rohkem iva, rohkem kaalu, rohkem luulet; teie jutus on senikuulmatut muusikat. Te armastate oma sõpra ja avastate, et teie armastus on nagu palvetaja armastus, sest Jumal vaatab. Siis peab kõigest saama ohvriand; kõik peab olema jumalikkust väärt.