Ole oma sõnades laitmatu

Ole oma sõnades laitmatu…❤️ Kõlab lihtsalt, kuid see on ülivõimas. Miks just sinu sõna? Sinu sõna on jõud, mis sul loomiseks on antud. Sinu sõna on otse Jumalalt tulev kingitus. Piiblis, Johannese evangeeliumis, on öeldud: “Alguses oli Sõna, ja Sõna oli Jumala juures, ja Sõna oli Jumal.” Sõna kaudu kuulutad sa kõike. Tähelepanu vangistades võib sõna meie meelde siseneda ja muuta kogu uskumuse paremuse või halvemuse poole.

Toon loo vaibakaupmehest:

“Ühel päeval rändas vaibakaupmees linnast linna, püüdes oma kaupa müüa. Tema eesli seljas olid kõige peenemad siidist vaibad, kuid püüdis, mis ta püüdis, ära müüa ei õnnestunud ühtegi. Ta sattus meeleheitesse, sest raha kahanes kiiresti ja tema mõtted pöördusid perekonnale, kes ootas tema naasmist koos suure kotitäie kuldmüntidega, mis ta oli neile lubanud.

Kui hämarduma hakkas, heitis ta mäejalamile puhkama. Unes rääks talle hääl, et mäel on talle sõnum ja ta peab mäe käest küsima, mis see on, sest see sõnum aitab teda.

Vaibakaupmees ärkas koidikul ja vaatas ringi. Ta vaatas mäge, tegi kindlaks, et kuuldekauguses pole kedagi, ja küsis pehmelt: „Mis on see sõnum, mis sul minu jaoks on?“ Ta ootas, kuid keegi ei vastanud. Ta kordas veidi valjemini: „Mis on see sõnum, mis sul minu jaoks on?“ Ikka ei mingit vastust.

Vaibakaupmees tundis end pisut rumalasti, kuid otsustas meeleheites siiski veel kord küsida. Seekord seisis ta sirgelt näoga mäe poole ja hüüdis valjusti: „Mis on see sõnum, mis sul minu jaoks on?“ Ta seisis hämmeldunult, sest nüüd küsis mägi tema käest täpselt sedasama.

Ta püüdis uuesti, karjudes küsimuse seekord täiest kõrist. Taas tuli see karjudes tagasi. Vaibakaupmees sai vihaseks ja põrutas: „Miks sa mind narrid?“ Kaja vastas: „Miks sa mind narrid?“ Raevunult röökis ta: „Sa oled loll!“ Kaja aga kostis: „Sa oled loll!“

Vaibakaupmees läks oma teed. Ärritunud ja vihane, jõudis ta väikesesse teemajja ja kulutas oma viimase raha tassi tee ja tüki leiva peale. Ta vaatas teemajas ringi ja märkas, kui soe, mugav ja rikkalikult möbleeritud see oli. Vaibakaupmees imestas, kuidas lihtne teemüüja võib küll nii hästi elada ja küsis, kuidas on võimalik, et ta nii jõukas on. Ta leidis end teemüüjale jutustamas mäest ja sellest kuidas too oli teda narrinud.

Teemüüja ütles talle: „Minagi jõudsin selle mäe juurde ja ta andis mulle väga erilise sõnumi, mis ongi põhjuseks, miks ma täna nii hästi elan.“

Vaibakaupmees oli uudishimulik ja küsis, mis sõnum see siis oli. Teemüüja kostis: „Kõigil mägedel on eriline sõnum. Mägi lihtsalt näitab sulle, kuidas kõik, mida sa teed ja ütled, sulle endale tagasi kajab. Sinu edupuudus on lihtsalt olnud nende asjade peegeldus, mida sa oled endale ja teistele öelnud ja teinud.“

Vaibakaupmees mõtles selle üle järele ja sai aru, et ta soovis sageli inimestele halba õnne ja arvas, et kõik teised on lollid. Järgmisesse linna sisenes ta naeratus näol, kujutledes, kuidas sealsed inimesed on soojad ja õnnelikud, kellele ülimalt meeldiks omada kodus kaunist vaipa.

Ta jõudis tagasi koju, kaasas kotitäis kulda, olles ära müünud kõik oma vaibad. Kuid ta oli saanud ka oma elu kõige olulisena õppetunni, väga erilise sõnumi, mis pärines mäelt.”

Olen hakanud mõistma, kui oluline see lugu tegelikult on.

Kui muutud teadlikumaks, hakkad taipama, et energia ja mõtted, mida sa välja saadad, tulevad võimendatuna sinu juurde tagasi.

Oleme laitmatud enda sõnades ja külvame viljakatesse meeltesse häid edasiviivaid sõnu ja ütlemisi.

 

Tundmatu autor