Tänulikkus

Mõnel inimesel kulub ideaalse elu saavutamiseks terve eluaeg, kuid see ei pea nii olema. Kui oled sellest aru saanud, peaksid otsima moodust, kuidas asja veidi kiirendada. Siin on paar võimsat vahendit, mis võivad sind selles abistada.

Sa võid küll tahta kõike saada, kuid millal oli viimane kord kui sa kellelegi “tänan sind” ütlesid? Mitte mingi suvaline “aitäh” mõnele poemüüjale, vaid tõeline, päris, südamest “tänan sind”? Tõenäoliselt sa ei mäletagi seda, ega ju? See on aga probleem. See tähendab, et sa pole tegelikult tänulik. Isegi mitte oma vanemate, sõprade, õpetajate, klassikaaslaste, töökaaslaste või koguni parimate sõpradega rääkides.

Teise inimeste palumine ja tänamine pole üldsegi lahe, eks? Nagu tänulikkus võtaks sul tüki küljest ära. Me viriseme selle pärast, mida meil ei ole ning seetõttu pole me tänulikud selle eest, mis meil olemas on. Me võtame kõike iseenesestmõistetavana.

See on aga täiesti ebanormaalne. Pole võimalik luua oma ellu midagi uut juurde, kui sa pole tänulik selle eest, mis sul praegu olemas on. Miks? Sest need mõtted ja tunded, mida sa välja saadad siis, kui oled tänamatu, on kõik negatiivse vibratsiooniga. Olgu selleks kadedus, vastumeelsus, pettumus, viha või midagi muud – need tunded ei too sulle seda, mida sa soovid. Sellised tunded ja mõtted ja suhtumine teevad su lihtsalt veelgi kurvemaks ja õnnetumaks ning tõmbavad muidugi seeläbi ligi veel rohkem olukordi, mis teevad su kurvaks ja õnnetuks.

Kannatused lõpevad seal, kus algab tänulikkus.

 

Neale Donald Walsch