Osho

Ego ülekavandamise retsept. Kas olete kurb? Tantsige või minge duši alla ja te näete, kuidas kurbus keha jahtudes haihtub. Tundke, kuidas mööda keha voolav vesi uhab kurbuse minema, samamoodi nagu higi ja tolmu. Jälgige, mis sünnib!

Püüdke ego panna olukorda, kus ta ei saa enam vanaviisi töötada. Selleks sobib kõik. Näiteks kui olete vihane, siis lihtsalt hingake mõned korrad sügavalt. Ainult kaks minutit. Ja seejärel vaadake, kus teie viha on. Te ajate ego segadusse, ta ei suuda neid kahte seostada. Ta küsib: “Kuidas saab keegi üldse vihasena sügavalt hingata? Mis toimub?” Niisiis, tehke ükskõik mida, aga ärge seda kunagi korrake. Selles on iva. Ego harjub muidu sellega ära, kui te iga kord kurb olles duši alla lähete. Pärast kolme-nelja korda on tal juba selge: “Kena! Sa oled kurb, sellepärast sa duši all oledki!” Ja siis saab ego teie kurbuse põhiosa.

Ei, ärge ühtki tegevust kunagi korrake. Ajage ego alati segadusse!

Teie kaaslane ütleb midagi ja te vihastate. Te olete alati tahtnud teda lüüa või millegagi visata. Seekord tehke midagi muud! Minge ja kallistage teda!

Andke talle korralik musi ja ajage ka oma kaaslane segadusse! Teie ego on segaduses ja teie kaaslane on segaduses. Ja äkki pole miski enam endine.

Siis te mõistate, et ego on masin, ja kui ta peab midagi uutmoodi tegema, siis kaotab ta järje. Ta ei tule uutmoodi toime.

Tehke aken lahti ja laske sisse värsket õhku!

OSHO