Elu kui kaja

Lugu isast ja väikesest pojast, kes viibisid mägedes, et imetleda hingematvat vaadet. Vaade oli suurejooneline ja köitis nii isa kui ka poja kogu tähelepanu.

Poeg lõi jala vastu kivi ära ja karjub ahastusest „Ai!“ Mägedest kostis vastu: „Ai!“

Uudishimulikuna karjus poeg: „Kes sa oled?“ Ta saab vastuseks: „Kes sa oled?“

Ja siis karjub ta mäele: “Stopp!” Ta saab vastuseks: “Stopp!”

Poeg, nüüd segaduses ja hirmul, vaatab isa poole ja küsib: “Mis toimub?”

„Kuula ja jälgi mind tähelepanelikult,“ vastas isa ja hõikas mägedesse: „Ma austan sind!“ Vastuseks kõlas: „Ma austan sind!“ – „Sa oled armas!“ hõikas isa. „Sa oled armas!“ vastas kaja.

Nähes poja küsivat pilku, seletas isa: „Seda nimetatakse kajaks. Tegelikult on see ELU. Kõik mis teed, selle saad ikka ise enda eluajal bumerangina tagasi. Meie elu on lihtsalt meie tegude peegeldus.”

Teisisõnu, kui tahame maailmas rohkem armastust, peame oma südames rohkem armastust looma. Kui tahame paremat töökohta, peame pakkuma oma tegevust ja energiat, et aidata seda paremat töökohta luua. Kui tahame paremaid suhteid, peame esmalt tegema kõik endast oleneva, et need paremad suhted luua. Kaja on seotud kõigega, kõigi elu aspektidega.

Peatu ja mõtle hetkeks. Kas pöörate tähelepanu ja kuulate oma kaja? Kas olete ummikus teiste kaebamises ja kritiseerimises ning olete siis üllatunud, kui kurtmine ja kritiseerimine teile kohe tagasi tuleb? Kas kurdate ebakompetentsete inimestega töötamise üle ja olete siis üllatunud, kui keegi teie enda pädevuse proovile paneb?

Me kõik teame, et selleks, et elada tervena, täis energiat ja elujõudu, peame esmalt peatuma ja mõtlema sellele, mida me oma elus välja teeme… mida me mäel ja orus karjume ja millest saab kaja meie karjetest?

Su elu ei ole juhus.

See on peegeldus sinust!”

Sobiv lugu, mida saate väga hästi ühendada isegi praeguse olukorraga, mida me kõik praegu elame.

Mida külvad, seda lõikad.