Hinnaline kingitus

Lugu räägib sellest, et mõnda aeg tagasi karistas isa oma 3-aastast tütart kullast pakkepaberi terve rulli raiskamise eest. Raha oli tal napilt ja ta sai vihaseks, kui laps üritas kaunistada karpi, mida ta isale kinkida tahtis.

Järgmisel hommikul ulatas väike tüdruk ikkagi selle kingituse oma isale ja ütles: “See on sulle, issi!”

Isal oli oma varasema totaalse ülereageerimise pärast väga piinlik, kuid viha plahvatus uuesti, kui avastas, et karp on tühi. Ta manitses tütart, öeldes: “Kas sa ei tea, et kui annad kellelegi kingituse, peaks seal midagi ikka sees ka olema? Väike tütarlaps vaatas pisarsilmi isale otsa ja vastas: „Oi, issi, see pole üldse tühi. Puhusin karpi palju mususid.👄👄👄👄👄 Need on kõik on sulle, issi!”

Isa murdus. Ta kallistas oma pisikest tütrekest ja palus temalt andeks.

Isa murdus ning taipas hingesilmadega, et see on tütre poolt saadud parim ja hinnalisem kingitus, mis eales saanud, sest see “mususid täis karp” 👄👄on ainulaadne originaaleksemplar. Ja kõige olulisem on tõik, et tütar oli teinud selle ise. Ta kallistas oma pisikest tütrekest ja palus temalt andeks.

Mõni aeg hiljem kaotas see väike tüdruk õnnetuses oma elu.

Tema isa hoidis seda kuldkarpi mitu aastat oma voodi kõrval ning võttis iga kord, kui tundis, et vajab tuge või lohutust, sellest välja tütre kujuteldavad musud ja meenutades oma tütre tohutut armastust.

Moraal: Reaalselt on meile kõigile inimestele antud kuldnõu, mis on täidetud tingimusteta armastusega meie lastelt, pereliikmetelt, sugulastelt, sõpradelt ja Jumalalt. Sellist kallimat vara lihtsalt pole, mida keegi võiks omada.

💗Armastus on kõige hinnalisem kingitus maailmas.

Tundmatu autor