Jumal elevandis

Menandros vanakreeka näitekirjanik on kirjutanud: “Iga maale sündinud inimese kõrval seisab kaitseingel, et juhtida teda läbi elu müsteeriumide”.

Metsas elas Õpetaja, kellel oli palju õpilasi. Õpetaja rääkis õpilastele: “Jumal on kõigis asjades. Seepärast kummardage kõige ees ja austage kõike, mida näete.”

Üksõpilane läks kord metsast hagu korjama. Järsku tormas tema poole hullunud elevant. Elevandi seljas istuv ajaja hüüdis: “Teelt eest! Eest ära! Elevant on marus!”

Õpilasele meenus aga Õpetaja jutt ning ta mõtles: “Elevandis elab Jumal, nõndamoodi nagu ta elab ka minus. Jumal ei saa Jumalale kahju teha. Milleks peaksin siis põgenema!”

Ta jäi paigale ning valmistus tema poole tormavat elevanti tervitama. Elevandiajaja hüüdis taas: “Teelt eest ära!” Õpilane aga ei liigutanud. Järgmisel hetkel haaras marus elevant temast londiga kinni, paiskas ta kõigepealt õhku ja seejärel kõigest jõust vastu maad. Õpilane jäi teadvusetult ja verisena lamama.

Õnnetusest kuulda saanud, ruttas Õpetaja koos teiste õpilastega kohale ja kandsid vigastatu koju. Mõne aja möödudes tuli õpilane teadvusele ja jutustas, mis oli juhtunud ja kuidas ta oli lootnud, et elevandis elav Jumal talle viga ei tee. Seejärel ütles Õpetaja: “Õige on, Jumal on olemas kõiges. Samavõrd elevandis, oli ta ka elevandiajajas. Miks sa, sõber, elevandiajaja hoiatusi ei kuulnud?”

Jumal saatis õpilasele appi teejuhid nii Õpetaja kui ka elevandiajaja näol.

Nii täpselt kõrgemad jõud meiega ühendusse asuvadki, püüdes haarata meie tähelepanu üks, kaks või koguni rohkem kordi. Vaadake hoolega ringi, kindlasti näete meie “visiitkaarte”.

Kui mingi idee on juba kaks korda su peast läbi käinud, on see kindlasti mõeldud järgimiseks. Kui veel rohkem, siis teejuhid peaaegu kisendavad, et sa neid kuulda võtaksid. Elevandi seljas istuv ajaja hüüdis mitu korda: “Teelt eest! Eest ära! Elevant on marus!” Teisisõnu, vaimsest maailmast tuleb abi on meile kättesaadav, ent see saabub omal moel ja mitte tingimata nii, nagu te seda ootate.

Inspiratsiooni äratundmine ja selle järgi tegutsemine nõuab avatud meelt. Vaimsed teejuhid pakuvad parimaid võimalusi neile, kes on valmis iseennast aitama. Nad toovad sinuni inspiratsioonipuhanguid, ent sinu ülesanne on need vastu võtta ja ellu viia.