Lugu kuningas Midasest

Kuningas Midase lugu on müüt ahnuse tragöödiast ja räägib sellest, mis juhtub siis, kui tõelist õnne ei tunnistata.

Kuningas Midas armastas kulda. Ta oli seda juba terve vabakambritäis, aga ta ei kulutanud seda kunagi. Ta elas vaid selle nimel, et oma kullatükke üle lugeda ja puudutada ning armastas teadmist, et need kuuluvad talle.

Ühel päeval leidis ta oma aeda eksinud saatüri – pooleldi inimene ja pooleldi kitse kehaga olevuse. See oli Silenius, jumal Dionysose õpetaja. Kuningas Midas viis Sileniuse õpilase juurde tagasi ja tänutäheks lubas Dionysos täita ühe Midase soovi. Midas teadis kohe, mida ta tahab – veel rohkem kulda.

“Ma soovin, et kõik, mida ma puudutan, muutuks kullaks.” ütles ta. “Oled sa selles täiesti kindel?” küsis Dionysos. Midas kinnitas, et on küll. Ta pöördus õnnelikuna paleesse tagasi, kujutades vaimusilmas ette kullahunnikuid, mis tal varsti on.

Tagasiteel sammus ta läbi palee aedade. Tema tee viis kaunite rooside kaarestiku alt läbi. Üks roos jäi Midasele ette ja ta lükkas selle kõrvale. Lill murdus – punane roos oli kullaks muutunud.

Erutunult puudutas Midas veel teistki roosi, seejärel puu otsas kasvavat õuna ja pirni. Kõik muutusid kullaks. Ta pani need taskusse ja kohe, kui tema käed riiet puudutasid, muutus ka see kullaks.

Midas läks kõikvõimalike kaunite viljade ja taimedega koormatuna tagasi paleesse. Ta istus suure laua otsa, mille taga kogu tema pere ja õukond teda ootas. Midas ei suutnud ära oodata, millal saab oma uut võimet teistele näidata. Ta sirutas käe veinipeekri järele, kavatsedes oma külalisi selle kullaks muutmisega üllatada. Peeker muutuski puudutusest kuldseks. Ent kui tema huuled sooja veini puudutasid, muutus ka see vedelaks kullaks, mis tema huuli kõrvetas. Ta tundis isu taldrikul lebava toidu järele. Liha ja leib muutusid tema sõrmede vahel külmaks väärismetalliks. Ta karjatas ahastusest. Midase väike tütar kuulis teda ja jooksis tema juurde, hüüdes: “Issi, kas sa said viga?” Midas sirutas käed tütre poole, kuid nägi teda puudutades õudusega, et lapski muutus puhtaks kullaks – oleva tütre asemel seisis tema ees kuldne kujuke.

Meeleheitel Midas tõttas tagasi Dionysose juurde, et sellest neetud võimest vabaneda. Õnneks hakkas Dionysosel temast hale. Ta käskis Midasel end lähedalasuvas ojas puhtaks pesta. Kui Midas end pesi, voolas kuld koos veega minema ning ojast välja astudes oli tema võime kadunud. Ta pöördus tagasi paleesse, kus teda ootas taas lihast ja luust tütar. Midas lõi oma varakambri uksed pärani ning jagas suurema osa kullast laiali. Ta vandus, et ei ole enam iial nii ihne.

 

Niipea kui oma unistustest mõtlema hakkate, olete juba astunud teadlikult oma tulevikku looma. Et soovitust kindlasti võimalikult palju kätte saada,mõelge iga unistus võimalikult põhjalikult läbi. Miks see tähtis on? Nii saate tõepoolest täpselt seda, mida soovite. Kirjuta see oleviku ajavormis. Võid kirjutamist alustada näiteks sõnadega: “Olen väga õnnelik ja tänulik, et …” ja siis mõtle ja kirjuta lahti, mida sa täpselt oma elult tahad, igas eluvaldkonnas. Kui sa ei väljenda selgelt, siis külgetõmbeseadus ei saa seda sulle tekitada. Saates välja segase sageduse, saad ka segaseid tulemusi. Võib-olla o see sul esimene kord elus, aga tee endale täpselt selgeks, mida sa tõesti tahad. Teades nüüd, et sa võid saada, olla või teha kõike, mida soovid, ilma piiranguteta, siis mis see oleks?

Küsimine on loomisprotsessi esimene samm, nii et tee see endale harjumuseks. Kui pead mingi valiku tegema ja ei tea, mille kasuks otsustada, siis küsi? Ära iial jää oma elus ummikusse. Lihtsalt küsi!

Tuletage meelde loetud lugu kuningas Midasest kelle puudutus muutis kõik kullaks.

Et oma unistusi täpseks muuta, heitke pilk eespool valmistatud unistuste pirukale. Vaadake kõiki unistusi järgemööda. Mõelge järele.

Milliseid üksikasju saan sellele unistusele lisada, et see võimalikult täpne oleks?