Metafoor elu ja maatüki võrdlemiseks

Inimese Maa peal veedetud aega võib võrrelda maalapiga. Selles peitub hämmastavaid varjatud võimalusi ja maalapp on valmis reageerima igale inimese sammule.

Igale inimesele antakse harimiseks maatükk, terve eluaeg ja tema enda valitud töö. Võime olla tänulikud, kui meil on küllaldaselt visiooni, kujutlusvõimet ja tarkust, et esialgu mittemidagiütleva tundunud maatükile edukat midagi võimsat luua. Kuid võime sellel lasta ka ilma tegeliku järjepidevuse või eesmärgita sööti jääda, nii et hooned lagunevad ning neid ümbritseb umbrohi ja prügi. Mõlemal juhul on tegemist ühe ja sama maatükiga; tähtis on see, mida sellega ette võetakse. Tulemus võib olla imeline, kui vaid oleme piisavalt targad, et seda märgata ja taibata, et eneseteostus oleneb sellest, mida me saadud maalapiga peale hakkame.

Igaühes meis peitub ainulaadseid kui ka individuaalseid varjatud võimeid.

Ehk seisnebki elu mõte omaenda teeraja valimises, enese eest seismises teadmisega, et oleme tähtsad, ja oma annete rakendamises, et ühiskonnale midagi tagasi anda.

Tark mees ütles kord: “Eesmärgipärases aias ei ole umbrohtu. Kui tahad olla edukas, leia oma eesmärk ja järgi seda elu lõpuni.”

Siiri Oviir on kord öelnud: “Tähtis on see, et su eesmärgid elus oleksid selged ja realistlikud. Varases keskeas peaks inimene taipama, mida ta suudab ja saab, ei tasu eesmärgiks luua üleloomulikke unelmaid. Ei ole mõistlik unistada kuningannaks saamisest.”