SA OLED MUUTUSED…

Meie kehad on aiad, kus tahe on aednikuks.
Nii et kas me tahame istutada seal nõgeseid või külvata salatit,
noppida ohulilli või kitkuda kaetisrohtu,
kasvatada ühte sorti taimi või ajada hulk sorte segi
või jätta ta laiskusest sööti
või anda talle töökusest väetist –
noh, võim ja oskus seda seada
on kõik meie endi tahtes.
William Shakespeare, “Othello”

Sa oled need muutused, mis toimuvad hingega Maal. Et kohaneda maise eluga, on hingel vaja saatjat, ja selleks saatjaks on sinu keha. Su hing asub selle saatja keskpunktis, ja selleks on südamepiirkond. Ainus asi, mida hing Maa peal saavutada tahab, on harmoonia, täielik õnn. Ainus moodus selle sihini jõudmiseks on armastus, tingimusteta armastus. Ega siis hing juhuslikult südamepiirkonnas asu. Avades oma südame, aitame hingel muutuda. Sellel saatjal, sellel hinge kaitsjal peegeldub kõik, mida hing läbi elab. Vastavalt sellele, kuidas ta muutub, muutub saatja üha täiuslikumaks. Sa omandad üha suurema elukogemuse, et lõpuks jõuda oskuseni valitseda täielikult oma tundeid.

Maad võib võrrelda kooliga, kuhu me tuleme saama teadmisi, mis lubavad meil kindlalt mõista, mida nimelt meil on tarvis muuta, et jõuda täieliku õnneni – see aga ongi meie eksistentsi olemus, mõte. Jah, kõik see, mis toimub Maa peal, meenutab tõepoolest kooli.

Kujuta ette, et otsustasid astuda ülikooli. See on hea kavatsus – sa ju tahtsid õppida. Oletame, et sa tahtsid saada finantsjuhiks. Said ülikooli sisse ja hakkasid käima loengutel. Peagi saad aru, et see pole kaugeltki nii kerge, kui sulle tundus. Peagi ei meeldi sulle ülikoolis õppimise tingimused ja kursusekaaslased. Võib-olla ärritavad sind isegi su õppejõud ja sa ei saa sellega midagi ette võtta. Ja lõpuks, õppetöö osutus ka hoopis raskemaks, kui sulle näis. Sa võid alati teha valiku: jätta kõik sinnapaika ja tegeleda millegi muuga või ilmutada tolerantsust, meelerahu ja mõistmist. Ja siis teadvustad sa ühel heal päeval, et õppimistingimused polegi nii karmid kui sa endale algul selgeks tegid, kuivõrd nüüd vaatad sa neid hoopis uue nurga alt.

Iga kord, kui Maa peale tagasi tuleme, külastame me justkui erinevaid loenguid, et avastada enda jaoks täiesti uusi asju. Kõik, mida teada saame, lubab meil rohkem armastada inimesi, kes meie ümber, loodust jne ning ühtlasi jõuda tihedamasse kontakti kõikides inimestes oleva Jumalaga, selle tohutu Universumi loojaga.

Minu keha on see “rõivaese”, millesse on rüütatud mu hing, et sellele planeedile tulla. Keha on minu hinge väljenduseks.