Anthony de Mello – kuulsad tsitaadid

Paljud  Anthony de Mello ideed võivad meid aidata paljudes eluvaldkondades ja tema ideed võivad olla suureks inspiratsiooniks lugematutel juhtudel.❤️

Sa näed teisi inimesi ja asju mitte nii nagu need on vaid nagu sina oled.

Täiuslik armastus on vormitud hirmust. Kus on armastus, seal pole nõudmisi, ootusi, ei ole sõltuvust. Ma ei nõua, et sa mind õnnelikuks teeksid; minu ebaõnn ei asu sinus. Kui sa mu maha jätaksid, siis ma ei haletseks ennast; Ma naudin teie seltskonda väga, kuid ma ei klammerdu sellesse.

Enamik inimesi on nii ajupestud, et nad isegi ei mõista, kui õnnetud nad on: nagu mees, kes unistab ja kellel pole õrna aimugi, millest ta unistab.

Ära seo end kinni.

Vaba elamine, enda omamine on mitte lasta end ühelgi inimesel või olukorrast kaasa haarata.

Tarkus kipub kasvama võrdeliselt enda teadmatuse teadvustamisega.

Õnn ei saa sõltuda sündmustest. See on teie reaktsioon sündmustele, mis paneb teid kannatama.

Me reageerime ideedele oma peas, elame ideedest. Me toitume sellest, sõnadest.

See, kes tahab olla pidevalt õnnelik, peab sageli muutuma. Arenege vaimselt, see on tee, mida peame oma õnne saavutamiseks järgima.

Ma ei karda sind kaotada, sest sa ei ole minu ega kellegi teise vara objekt. Ma armastan sind sellisena, nagu sa oled; ilma kiindumuseta, ilma hirmuta, ilma tingimusteta, ilma isekuseta, püüdmata sind endasse haarata. Ma armastan sind vabalt, sest ma armastan sinu vabadust, nagu ka minu oma.

Kui teil on probleeme, siis magate. Elu pole problemaatiline. Probleemid loob mina (inimmõistus)

Sinu elus pole ühtegi hetke, mil sul poleks seda, mida vajad, et olla õnnelik. Põhjus, miks sa oled õnnetu, on see, et mõtled pidevalt sellele, mida sul ei ole, selle asemel, et mõelda sellele, mis sul praegu on.

Õnn on väikeste laste loomulik seisund, kellele kuningriik kuulub seni, kuni nad on saastatud ja saastatud ühiskonna ja kultuuri rumalusest.

Vaadake enda sisse, mõistke, et seal on helde isemajandatava õnne kuningriik. Te polnud seda varem enda seest leidnud, sest teie tähelepanu oli keskendunud asjadele, millesse te usute, või teie illusioonidele maailmast.

Suhete loomine on võimalik ainult teadlike inimeste vahel. Teadvuseta inimesed ei saa armastust jagada. Oma armastuse jagamiseks peame kõigepealt mõistma, mis on armastus.

Kui sa oled süüdi, siis sa ei vihka oma patte, vaid iseennast. Süütunne on kurjus, mis mõjutab meid ainult siis, kui me seda endale tekitame.

Armastus ei ole külgetõmme.

Inimesed tunnevad end seest tühjana ja tormavad seda tühimikku kellegagi täitma. See pole armastus.

Mis on armastus? Hirmu täielik puudumine.

Patused räägivad sageli tõtt. Ja pühakud on inimesi eksiteele viinud. Uurige seda, mida öeldakse, mitte seda, kes seda ütleb.

Sina vastutad oma viha eest, sest isegi kui konflikti põhjustas teine, paneb sind kannatama kiindumus, mitte konflikt.

Elu suur tragöödia ei seisne selles, kui palju me kannatame, vaid see, kui palju me kaotame. Inimesed sünnivad magades, elavad magades ja surevad magades.

 
Shopping Cart